IMG_0074

"Quennda"

Aster-tisk-3
"Asterka"
IMG_0036

"Quennda a Aimee"

IMG_5925
IMG_0017

"Aimee"

Wera-web3
"Werrča"

Quera from the wonderland

Vítejte na našich stránkách, něco málo o nás:
Jsme malá chovatelská stanice nacházející se na jižní Moravě ve vesničce s názvem Damnice, která leží jen pár kilometrů od Znojma.
Psi jsou naši čtyřnozí parťáci. Poprvé jsme se se samojedem setkali zhruba před třinácti lety a od té doby jsme věděli, že samojed musí být součástí našeho života. Jezdili jsme na výstavy, srazy samojedů, závody a různé akce, kde jsme věděli, že budeme mezi samojedy a posbíráme zkušenosti. Bylo to plemeno přímo pro nás, chtěli jsme rodinného příslušníka, který bude s námi sportovat, trávit volný čas, pomazlí se a bude mít rád děti. Toto všechno a ještě více se nám před sedmi lety splnilo. Tehdy jsme si přivezli malou bílou kuličku z chovatelské stanice Vidnavská záře, které jsme dali jméno Quenny of Kubus. Když poprvé náš Quennda kryl v chovatelské stanici Posázavská smečka, tak jsme si po něm nechali fenku Aimee, které jsou teď čtyři roky. Když měla naše Aimee poprvé štěňátka, tak jsme si jednu čertici nechali - Asterku. Následně jsme si ještě další rok na jaře jeli do Polska pro Werrču. Více se o našich samojedech dočtete na jednotlivých záložkách. Název naší chovatelské stanice Quera From The Wonderland jsme složili ze začátečních písmen našeho Quenndy, první náš samojed a začátek mého jména. A proč Wonderland? Protože se samojedy jste pořád ve světě divů :-).
S našimi samojedy se věnujeme sportu, ale také si zajedeme na výstavu a do psí školy naučit se něco nového a poznat další čtyřnohé kamarády. Jsou to členové naší domácnosti, kde platí v domě pravidlo "kam můžu vstoupit já, tam může i pes", tudíž jsou jak venku na zahradě, tak mají v domě kamkoli přístup. Našim cílem je chovat zdravé a spokojené samojedy, kteří budou rozdávat svůj neodolatelný úsměv spolu s jejich radostnou povahou.

https://www.samojedi-cz.cz/

Jsme aktivní členové zapsaného spolku Samojedi-CZ, kde s ostatními členy organizujeme různé akce, jako už tradiční samojedí srazy v Jedovnicích u Brna, ale také v jarních a podzimních měsících procházky a tůry. 

Samojed-CZ je spolek přátel majitelů, vystavovatelů a chovatelů úžasného plemene samojed. Kdokoli z členů Vám rádi předají své zkušenosti, poradí ohledně výstav, chovu i sportování se samojedy. Pořádáme akce na jaře a na podzim pro všechny, kdo má rád své čtyřnohé parťáky.