IMG_0074

"Quennda"

IMG_0036

"Quennda a Aimee"

IMG_0017

"Aimee"

Quera from the wonderland

Vítejte na našich stránkách, něco málo o nás:
Jsme malá chovatelská stanice nacházející se na jižní Moravě ve vesničce s názvem Damnice, která leží jen pár kilometrů od Znojma.
Psi jsou naši čtyřnozí parťáci. Poprvé jsme se se samojedem setkali zhruba před třinácti lety a od té doby jsme věděli, že samojed musí být součástí našeho života. Jezdili jsme na výstavy, srazy samojedů, závody a různé akce, kde jsme věděli, že budeme mezi samojedy a posbíráme zkušenosti. Bylo to plemeno přímo pro nás, chtěli jsme rodinného příslušníka, který bude s námi sportovat, trávit volný čas, pomazlí se a bude mít rád děti. Toto všechno a ještě více se nám před pěti lety splnilo. Tehdy jsme si přivezli malou bílou kuličku z chovatelské stanice Vidnavská záře, které jsme dali jméno Quenny of Kubus. Když poprvé náš Quennda kryl v chovatelské stanici Posázavská smečka, tak jsme si po něm nechali fenku Aimee, které jsou teď tři roky. Více se o našich samojedech dočtete na jednotlivých záložkách. Název naší chovatelské stanice Quera From The Wonderland jsme složili ze začátečních písmen našeho Quenndy, první náš samojed a začátek mého jména. A proč Wonderland? Protože se samojedy jste pořád ve světě divů :-).
S našimi samojedy se věnujeme zejména sportu, ale také si zajedeme na výstavu a do psí školy naučit se něco nového a poznat další čtyřnohé kamarády. Jsou to členové naší domácnosti, kde platí v domě pravidlo "kam můžu vstoupit já, tam může i pes", tudíž jsou jak venku na zahradě, tak mají v domě kamkoli přístup. Našim cílem je chovat zdravé a spokojené samojedy, kteří budou rozdávat svůj neodolatelný úsměv spolu s jejich radostnou povahou.